22.12.07

Koku: Bir Katilin Hikayesi (2006) Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 16 Şubat 2007
Yönetmen : Tom Tykwer
Yapım : 2006, Almanya / Fransa / İspanya
Süre : 147 dk.

Oyuncular
Ben Whishaw (Jean-Baptiste Grenouille)
Dustin Hoffman (Giuseppe Baldini) , Alan Rickman (Richis)
Rachel Hurd-Wood (Laura) , Andrés Herrera (Door Guard)
Simon Chandler (Mayor of Grasse) , Sara Forestier (Jeanne)
Joanna Griffiths (Marianne) , Jessica Schwarz (Natalie)

Filmin Konusu

Grenouille, kokulara karşı inanılmaz bir duyarlılığı olan ama bunun haricinde hiçbir duyusunun gelişmemiş olduğu çok ilginç bir adamdır. İstediği kokuları elde edebilmek için her türlü çılgınlığı yapmaya hazırdır; cinayet işlemek de dahil...

Az da olsa koku salan herşeyin ve herkesin kokusunu alabilen bu sıradışı ve dahi karakter, bir gün kendi kokusunun olmadığını anladığında hayatının tüm anlamını yitirir. Bu 'hayati' önemdeki eksikliğini giderebilmenin tek yolunun, kendisine insanmış izlenimi verebilecek kokular üretip sürmesi olduğunu düşünür. İnsan kokuları yaratabilmek için de insanlara ihtiyacı vardır.

Toplum içinde varolabilmenin tek yolunu bu şekilde tanımlayabilen bir adamın, sonu inanılmaz bir trajediye giden öyküsü, Patrick Süskind'in yayınlandığında çok uzun süre çok satanlar listesinde yer alan kitabından beyazperdeye aktarıldı. Yönetmense Koş Lola Koş ve Cennet filmlerinin de yönetmeni olan Tom Tykwer. Filmin, Avrupa Sinama standartları düşünüldüğünde oldukça yüksek bir bütçeyle çekildiğini de belirtelim.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Linkler Sağlam..
Teşekkürler..

Hadjiwatt dedi ki...

Ben başka bir siteden bu filmi indirmiştim sonlarına doğru ses ve görüntü senkron bozukluğu vardı. Bu filmde de var mıdır? Yani etrafta dolaşan filmler umarım aynıları değildir. Bi deneyecem umarım olmaz. Bilen varsa bilgilendirebilir mi?

Pages

Powered by Blogger.